Cięcie laserowe blach 2d

Cięcie laserowe blach 2D z technologią CNC umożliwia precyzyjne tworzenie skomplikowanych kształtów i detali z różnych rodzajów stali, zapewniając przy tym precyzję wykonania.
Krawędzie powstałe po cięciu laserem 2D są gładkie i nie posiadają odkształceń. Wycinanie laserowe metalu to szereg zalet, należy do nich zaliczyć szybkość wykonania elementów oraz 100% powtarzalność wykonywanych detali, co przekłada się na terminowość wykonywanych zleceń. Omawiana technologia wykorzystuje działanie wiązki laserowej, która doprowadza do stopienia ciętego materiału. My jednak wykorzystujemy technikę cięcia laserowego metali zwaną Fiber – tzw. cięcie przez wypalanie – cięcie czy też wykrawanie blach wspomnianą metodą odbywa się z udziałem energii dodatkowej w postaci gazu aktywnego jakim jest tlen lub mieszanina gazów zawierających tlen w odpowiednim stężeniu. Zastosowanie dodatkowej energii w procesie obróbki metalu przekłada się na mniejsze użycie mocy promieniowania oraz szybsze cięcie. Wszechstronność takiej obróbki metalowej pozwala na użycie jej do cięcia wszystkich rodzajów blach zapewniając zachowanie doskonałej techniki. Technologia cięcia laserowego stali może być postrzegana także jako perforacja czy nawierty. Proces cięcia laserowego metalu dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu pozwala zmaksymalizować wykorzystanie materiału metalowego bez większych odpadów i zoptymalizować czas produkcji.

Ciąć laserem można w stali czarnej, stali nierdzewnej, kwasoodpornej oraz aluminium. Cięcie laserowe jest bezkontaktowe, a wiązka światła która jest sterowana zdalnie i pozostawia powierzchnię materiału nienaruszoną, co dodatkowo ochrania przed korozją.

Świadczymy usługi z zakresu cięcia laserowego stali:

Zakres cięcia: 2000 x 8000 mm
Grubość ciętego (wypalanego) elementu:
Stal konstrukcyjna: do 25 mm
Stal nierdzewna/kwasoodporna: do 30 mm
Aluminium: do 30 mm
Mosiądz: do 15 mm
Miedź: do 12 mm

Zapraszamy Majewski Luboń